Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých v SR

AIVD má 29 ročnú tradíciu v oblasti aktivít prispievajúcich k zvyšovaniu kvality vzdelávania dospelých na Slovensku. Naším poslaním je združovať inštitúcie zaoberajúce sa vzdelávaním dospelých a presadzovať ich spoločné záujmy, ciele a potreby. AIVD koncentruje profesionálne kapacity na riešenie koncepcií v oblasti ďalšieho vzdelávania a spolupracuje so štátnymi orgánmi a s ďalšími subjektmi pri príprave a zavádzaní legislatívnych a iných opatrení v tejto oblasti. AIVD je členom European Association for Education of Adults (EAEA) a European Basic Skills Network (EBSN).

Together for change - Developing a more democratic society through change-oriented adult education

12.10.2020 10:00 - Európa, Slovensko

Popis

Nový online kurz projektu FutureLabAE spúšťame už 12. októbra!

„Together for change" je online kurz, ktorý skúma vzdelávanie dospelých ako transformačný nástroj na zmenu jednotlivých spôsobov myslenia a správania. Pozeráme sa najmä na to, ako môže vzdelávanie dospelých zamerané na zmeny prispieť k demokracii a vytvoriť spravodlivejší svet.

Prvý modul má názov „Ako môže vzdelávanie dospelých zamerané na zmeny pomôcť čeliť výzvam demokracie?“. Oficiálne potrvá od 12/10 do 25/10, študijné materiály budú neskôr prístupné online.


Hosťujúcimi na tomto webináre budú Licínio Lima, profesor sociológie vzdelávania a správy vzdelávania na Inštitúte vzdelávania v Minho v Portugalsku, a Jyri Manninen, profesor vzdelávania dospelých a ďalšieho vzdelávania na University of Eastern Finland. 


Kurz sa skladá z 5 modulov:

The Moodle course will include 5 modules and run until the end of December:

    1. How can change-oriented adult education help face the challenges of democracy? (from 12.10 until 25.10; Live webinar on 12/10 at 2pm CEST)
    2. Insights on change oriented-education and democracy (from 26.10 until 08.11; Live webinar on 29/10 at 2pm CEST)
    3. Media Literacy for more democratic societies (from 09.11 until 22.11; Live webinar on 12/11 at 2pm CEST)
    4. Addressing and counteracting right-wing populism and racisms (from 23.11 until 06.12; Live webinar on 26/11 at 2pm CEST)
    5. Where change-oriented adult education could take place? (from 07.12 until 20.12; Live webinar on 10/12 at 2pm CEST)

Each module provides a mix of live webinars/podcasts/videos, resources, forum discussions, and self-study. The community aspect is one of the strongest elements of the course, so participants are invited to use the platform’s forum to exchange ideas, inputs, and proposals. The content planned and methodology used in this course has been shaped by a co-design survey circulated among partners’ dissemination channels.


Kurz prebieha v anglickom jazyku. Zaregistrujte sa na kurz a pripojte sa k nášmu prvému live webináru 12. októbra o 14:00 hod.

Viac informácií: https://eaea.org/project/future-lab/?pid=13715


Projekt FutureLabAE podporuje vzdelávanie dospelých zamerané na zmeny (change-oriented). Zahŕňa prístup, filozofiu a súbor metód výučby a učenia, ktoré sa snažia dosiahnuť individuálne alebo spoločenské zmeny.

Odkaz

https://eaea.org/project/future-lab/?pid=13715