Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave

Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave vzniklo na základe rozhodnutia rektora dňa 26.novembra 2004 ako samostatne hospodáriaca súčasť s účinnosťou od 1.decembra 2004. História jej niektorých útvarov však siaha až do roku 1960. Vzdelávame dospelých a poskytujeme široké portfólio vzdelávacích programov pre zvyšovanie vedomostí, kompetencií a zručností profesijného a osobnostného rastu, kvalifikovanými odborníkmi s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti celoživotného vzdelávania a v troch riadených útvaroch. V Útvare pre celoživotné vzdelávanie, ktorý organizuje, manažuje a zabezpečuje Kontinuálne, kompetenčné a kariérové vzdelávanie (vzdelávanie pre verejnosť, vzdelávanie pedagógov, vzdelávanie krajanov) a Univerzitu tretieho veku. V Útvare pre jazykovú a odbornú prípravu, ktorý organizuje, manažuje a zabezpečuje Jazykovú a odbornú prípravu cudzincov a krajanov. V Študijnom a kongresovom stredisku v Modre - Harmónií, kde realizáciu vzdelávacích programov a výučbu spájame s relaxom v krásnom prostredí Malých Karpát. Okrem verejnosti, firiem, inštitúcií a jednotlivcov, študenti z jednotlivých fakúlt, absolvovaním vzdelávacích programov majú možnosť k svojmu vzdelaniu získať pridanú hodnotu pri uplatnení sa v praxi po skončení štúdia.

Kvalitná komunikácia ako nástroj prevencie stresu a konfliktov

28.11.2018 15:00 - Bratislava

Popis

Cieľová skupina: Všetci, ktorí chcú získať istotu a zdravé sebavedomie v osobnej i pracovnej komunikácii a zároveň cítia potrebu pracovať na rozvoji svojej vnútornej motivácie a sebahodnotenia. Cieľ prednášky: Cieľom prednášky je poukázať na dôležitosť komunikácie tak vo vzťahu samého k sebe (intrapersonálna), ako aj vo vzťahu k druhým (interpersonálna) a jej vplyv na každodenný stres. Kvalitnou a dobre nastavenou komunikáciou, sebapoznaním a rešpektovaním hraníc je možné predchádzať konfliktom, prípadne ich efektívne riešiť. Obsah vzdelávania: - Komunikácia a význam sebapoznania - Objavenie svojej sebahodnoty - Význam nastavenia hraníc, priorít a cieľov - Vplyv komunikačných zlozvykov na medziľudské vzťahy - Predchádzanie konfliktom efektívnymi komunikačnými návykmi - Koučing - nástroj na spoznanie motivačných faktorov - Sebakoučing a práca so stresom.


Účasť na podujatí je bezplatná, avšak je potrebné, aby ste sa zaregistrovali. Prosím, potvrďte svoju účasť prostredníctvom on-line registračného formulára.


Kontaktná osoba:

Mgr. Barbora Klenovičová Čamborová

Telefón: +421 911 717 713

Email: barbora.klenovicova@cdv.uniba.sk


Miesto konania:

Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave 

Odbojárov 10/a, Bratislava

miestnosť č.29

Odkaz

https://cdv.uniba.sk