Voices, nezisková organizácia

Organizujeme podujatia o ľuďoch a pre ľudí, ktorí robia niečo pre druhých Jump Slovensko, večerné rozhovory so zaujímavými ľuďmi Choices, kultúrne podujatia Voices Live, rôzne vzdelávacie semináre a nakrúcame krátke filmy.

Choices: Práca v budúcnosti. Čo nás čaká a neminie?

22.09.2015 18:00 - Trenčín, Klub Lúč

Popis

Miluješ ju, dáva ti zmysel, si v nej skvelý a dobre ti za ňu platia. Práca snov, po ktorej dnes mnohí túžia, no nie každému sa podarí k nej dostať. Niet divu, že mnohí ju považujú za rovnako reálnu, ako jednorožce či víťazstvo Burkiny Faso na MS v hokeji.

Očakávania zamestnancov i zamestnávateľov sa neustále menia. Ľudia dnes hľadajú miesta, ktoré im umožnia slobodne sa rozvíjať a firmy zase hľadajú ľudí na pozície, ktoré pred pár rokmi ešte neexistovali - tak ako pre ne neexistovali ani žiadne školy. Ako a kde sa dá pripraviť na prácu, ktorá ešte neexistuje? Existuje prienik v potrebách zamestnancov a zamestnávateľov? Aké nové zručnosti a kompetencie sú dnes pre uplatnenie sa na trhu kľúčové? A ako to bude o pár rokov? A čo voľná noha? Dá sa robiť sám na seba i bez predošlej praxe?

Príď zažiť inšpiratívnu diskusiu! Nájdeš tu užitočné odpovede a vlastnú cestu. Vstup je voľný. 

Hosťami Ivana Ježíka z Voices budú Ivana Molnárová, výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia, vášnivá bežkyňa a mama dvoch detí, a Branislav Šmidt, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ Impact HUB Bratislava, aktívny priateľ sociálnych inovácií.

Ivana Molnárová
Rodená východniarka, vyštudovaná matfyzáčka a úspešná žena slovenského biznisu. Detailne pozná vývoj trhu práce. Vystúpila na niekoľkých podujatiach Profesia Days a tiež na konferencii Cesty k dobrej škole v Bratislave. Spoluvytvárala projekt Edujobs.sk, za ktorý získala Profesia v roku 2014 ocenenie Via Bona Slovakia v kategórii Férový hráč na trhu. Bola vo vedení Asociácie internetových médií a od leta 2015 je predsedníčkou dozornej rady IAB Slovakia. K behaniu ju inšpiroval blog a po roku si splnila sen, keď bola členkou bežeckej štafety v preteku Od Tatier k Dunaju. Odbehla však aj veľa iných zaujímavých tratí. 

Branislav Šmidt
Prešiel mnohými pracovnými profesiami a manažérskymi pozíciami. Zo zakladateľa a majiteľa predajne Snuff Snowboarding, konzultanta, stratéga a manažéra v Telekome, manažéra predaja v IBM je dnes riaditeľ Impact HUB Bratislava – medzinárodného pracovného priestoru, podnikateľského inkubátora a miesta zaujímavých podujatí, v ktorom aktívni a tvoriví ľudia zdieľajú hodnoty a vízie, ako by sme mohli spolu pracovať a žiť. Braňo sa zameriava na vznik a rozvoj strategických partnerstiev a celkové riadenie Impact Hubu. K jeho záľubám patria sociálne inovácie a udržateľnosť, prepojenie biznisu a neziskovej sféry, cyklistika, snowboarding, literatúra a história.

Choices sú večerné rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Projekt podporil Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis. Za pomoc pri príprave ďakujeme aj Klubu Lúč.

Odkaz

https://www.facebook.com/events/750227148422595/